G1427 Halı Sıkma Makinesi

Fotoğraflar yükleniyor

1
İlan No 54
İlan Tarihi 24 Ocak 2019
Marka Gar-Mak
Model G1427
Kullanım Genişliği CM 270 CM
Malzeme Paslanmaz
İç Çap mm 397 MM
Tambur Hızı rpm 1500 RPM
Tüketim kw/sa 5.5 kw/sa
Voltaj 380V
Kontrol Paneli Buton
Kapasite 270x1000 CM
EN 120 CM
Yükseklik 150 CM
Boy 300 CM
Ağırlık KG 800 KG
Durum Sıfır
Garanti Durumu Var

Endüstriyel Boru Tipi Halı Sıkma Makinesi Hakkında Bilgi

Bu ürün 2.5 metre ila 4.2 metre iç tambur uzunluğunda üretilebilmektedir. Ürün 2008 yılında tasarlanmış olup, yüksekliğinden dolayı otomatik halı yıkama makinesi kullanıcılarına hitap etmektedir. Ürün süspansiyon sistemi hava körükleri ile sağlanmış olup, tekerlekli modellere göre daha az sarsıntı ile çalışır ve daha uzun ömürlüdür. (Ürünün süspansiyon sistemi tüm tekerlekli modellere adapte edilebilir.)
Halı Sıkma Makinasının Önemi
Halı sıkma makinesi, halı yıkama fabrikaları için olmazsa olmaz bir makinedir. Bu ürün olmadan halıların kuruması 4 ila 7 gün sürebilir, ıslak asılan halılardan akan su halı saçaklarını, overlok yerlerini ve halıyı boyayabilir. Uzun süre askıda bekleyen halı nemden dolayı yeniden toz çekebilir. Rulo santrifüj halı sıkma makinası ile bu sıkıntılar aşılarak halı teslimatı 1 güne kadar indirilebilir. Halılar sıkma makinasından %90 ila 95 arasında kuru ve ütülenmiş gibi çıkar. Halının içerisinde bulunan toz, deri döküntüsü ve maytlar sıkma işlemi ile birlikte suya karışarak halı içerisinden uzaklaştırılır. 
Halı Kurutmada Santrifüjün Önemi
Bu makineden çıkan halılar normal sıcaklıkta bir askı alanında takriben 2 ila 8 saatte tamamen kuruyarak paketlemeye hazır hale gelir. Özel olarak ısı yalıtımı yapılmış kurutma odalarında halıların kuruması 2 saate kadar indirilebilir. 
Halı Sıkma Makinasında Halı Durulamak
Halı sıkma makinası, halının kurutulmasının yanında durulama işlemi için de kullanılabiliyor. Bu özelliği ilk olarak 2005 yılında makinaya ekleyen Gar-Mak, yıkanmış halının tam olarak durulanmasını oldukça kolaylaştırmıştır. Tam durulanmayan halı havları kimyasalın etkisi ile sertleşir. Halı şampuanlanıp fırça ile ovalandıktan sonra gelberi yöntemi ile sıyrılarak durulanır. Ayrıca halı sıkma makinasında durulanan halılarda hissedilir parlaklık ve yumuşaklık elde edilir. Ekstra yumuşaklık sağlayabilmek için sıyırma işleminden sonra halı üzerine su ile seyreltilmiş yumuşatıcı kimyasal uygulanabilir.

Rulo Santrifüj - Kazan Tipi Santrifüj Karşılaştırması
Rulo halı sıkma makinası, eskiden kullanılan ve bazı firmalarda halen kullanılmaya devam eden kazan tipi santrifüjlere göre oldukça konforludur. Kazan tipi santrifüjlerde halı boyuna rulo yapılarak simit şekline getirilerek kazan içerisine yerleştirilir. Ortalama büyüklükte bir halıyı bu şekilde katlayabilmek için en az 1 dakika uğraşmak gerekir. Ayrıca ıslak halılar kendi ağırlığının en az 5 katı kadar ağır hale geldiği için makina içerisine yerleştirmek de işçiliği artırır. Makina içerisine düzgün yerleştirilemeyen halılar kırılabilir, hatta bazı eski ve sert yapılı halılar kazan tipi santrifüjlerde yırtılabilir. Bu dezavantajlarına rağmen bu makinalar büyük halıların sıkılması işlemi için halen kullanılmaya devam etmektedir. 

HALI SIKMA MAKİNESİ KULLANIM BİLGİLERİ

  Halı Sıkma Makinelerimiz 

 • Halılarda kırılmaya mahal vermeden sıkma işlevi sağlayan boru tipi rulo santrifüj teknolojisine sahiptir.

 • Yıkanmış halılarda 2 ila 5 dakikada, %90 ila %95 oranında sıkma gücüne sahiptir.

 • İç tambur malzemesi, sulu işlemlerde ömür boyu paslanmama garantili 304 kalite krom-nikel karışımlı paslanmaz çelikten üretilir.

 • Dış tambur sert çelikten üretilmiş, paslanmaması için Epoksi boya ile korunmuştur.

 • Sarsıntı ve vibrasyona karşı körüklü süspansiyon kullanılmıştır.

 • Kapak, açılıp kapanmasını tek hareket ile sağlayan pratik kilit sistemli üretilmiştir.

 • Kapak durulama sistemli üretilmektedir.

 • Kapak, kavrama sistemlidir, genel güvenlik koşullarına uygun üretilmiştir.Halı Sarım Yönü

 • Elektrik sistemi isteğe bağlı olarak zaman sayaçlı ve manyetik frenli üretilebilmektedir.

 • Bakımı ve kullanımı oldukça kolaydır.

 • Ürün 2 yıl garantilidir.

       Halı Kurutma Makinesi Çalışma Sistemi 

 • Halı şekildeki gibi sarılarak makine içerisine atılır. (Halının son katı motor dönüş yönü ile aynı istikamette olmalıdır.)

 • Halı cinsine göre süre sayacı 2 saniye ila 5 dakika arasına ayarlanır. (Bazı dikiş sıklığı fazla olan veya halılar için makinenin 5 dakika çalışması gerekebilir.)

 • Makine çalıştırılır ve 20 saniye sonra durulama suyu açılır.

 • Halı Sarım ŞekliBu işlem durulanmış halılarda zaman kaybetmemek için kullanılmaz.

 • Bir müddet sonra vana kapatılarak halının içine nüfuz etmiş tüm su atılıncaya kadar beklenir.

 • İsteğe bağlı olarak takılan sayaç süreyi tamamlayınca otomatik olarak durur ve frenleme yapar. (Panosuz makinalarda suyun kesilmesini personel gözlemler ve şalter yardımı ile makinayı durdurur.)

 • Halı makine içerisinden sarılarak çıkarılır ve askıya serilir.

 • Rulo santrifüj teknolojisi sayesinde halılarda kırılma, katlanma, patlama ve iplik açılması oluşmaz.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Özellikler
Yorumlar
831 kez görüntülendi.

Gar-Mak

Kayıt tarihi:
31 Aralık 2018, 19:25

Emre AK

Üyelik tarihi: 7 Ocak 2019

Mağazanın tüm ilanlarını görüntüle
Cep0224 346 05 95
İş0545 963 78 40
WhatsApp0224 346 05 95
İlan sahibi: Emre AK (Gar-Mak)
Ara WhatsApp

Yapılan alışverişlerden taraflar sorumludur. Lütfen ödemelerinizi yüz yüze yapınız. Olası durumlardan www.endustriyelilan.com sorumlu değildir.